Windows System Administrator trainee

Kategória Egyéb
Helyszín Debrecen
Bruttó fizetés 1000 Ft/óra
Jelentkezési határidő 2020-04-13

Informatikai szaktanácsadó

Feladatok
  • Windows OS administration
  • Ensure the daily operation of given operation system version
  • Monitoring the systems and in case of detecting a defect generating a ticket
  • Processes the incoming tickets
  • Identifies, diagnoses, categorizes the incidents/tickets and sets priorities
  • Closes the ticket with resolution description
Elvárások
  • Ongoing Bsc in Information Technology /Economics/ other technical field
  • Intermediate English language skills
  • Windows administration skills, networking skills, knowledge of Office programs
  • German language knowledge
  • Experience in ITIL and ticketing system
Amit ajánlunk
  • Egyénre szabott, intenzív betanítás
  • Több száz szakmai és soft skill, valamint kiscsoportos nyelvi tréninghez való hozzáférési lehetőség
  • Összetartó, egymást támogató csapat
  • Rugalmas munkavégzés (munkaidő, közösségi média használat, céges események)
  • Ergonomikus, modern munkakörülmény

Neked ajánlott munkák

Pék-cukrász, Szakács

1177 Ft/óra

Balatongyörök

Kontroller

1500 Ft/óra

Debrecen

2nd level Trainee

1000 Ft/óra

Debrecen

Trainee-Manual order provisioner

1000 Ft/óra

Debrecen