2nd level Trainee

Kategória IT
Helyszín Debrecen
Bruttó fizetés 1000 Ft/óra
Jelentkezési határidő 2020-06-25

Informatikai szaktanácsadó

Feladatok
  • Possibility to work in large international environment
  • Monitoring the server environment and do basic troubleshooting
  • Working on the enduser tickets, keeping SLAs
  • Starting escalation procedure in case of CBI high or Critical issues
  • Improving the knowledge base
  • Cooperation with other resolver teams
Elvárások
  • English or German language knowledge
  • Willingness to work in a 12-hour shift model
  • Advantages
  • ITIL, ticketing tool (SM9), MS Office, MS Server 2012 R2; O365
  • German language knowledge (every level)
  • Personality
  • Willingness to work in shifts
  • Willingness to learn IT technologies
  • Reliable
  • Team player
Amit ajánlunk
  • Egyénre szabott, intenzív betanítás
  • Több száz szakmai és soft skill, valamint kiscsoportos nyelvi tréninghez való hozzáférési lehetőség
  • Összetartó, egymást támogató csapat
  • Rugalmas munkavégzés (munkaidő, közösségi média használat, céges események)
  • Ergonomikus, modern munkakörülmény

Neked ajánlott munkák

Host/Hostess

926 Ft/óra

Tatabánya

Élelmiszeripari kisegítő

926 Ft/óra

Orosháza

Developer Trainee

1000 Ft/óra

Debrecen

Nyári diákmunka

1100 Ft/óra

Fót